Styl i moda

Ile starcza 100 ml perfum? Przewodnik po wydajności zapachów

Perfumy o pojemności 100 ml to zdecydowanie najpopularniejszy wybór wśród klientów Super Drogerii. To rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ponieważ 100 ml wystarcza na długo, ale także najbardziej opłacalne w przeliczeniu na 1 ml płynu. Jeśli zastanawiasz się, na ile starcza 100 ml perfum, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale można w dużym przybliżeniu określić wydajność tego kosmetyku. W tym artykule przedstawimy Ci najważniejsze czynniki wpływające na trwałość perfum i podpowiemy, jak najlepiej wykorzystać swój flakonik.

Częstotliwość aplikacji – klucz do wydajności

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem wpływającym na to, na ile starczy 100 ml perfum, jest częstotliwość ich używania. Jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna – są osoby, które używają perfum bardzo oszczędnie, a są i takie, które lubią się nimi obficie spryskać.

  • Używasz perfum tylko rano? Jeśli spryskujesz ciało jednokrotnie, przed wyjściem do pracy (jedno naciśnięcie atomizera), to 100 ml perfum może Ci wystarczyć na około 2-3 lata.
  • Używasz perfum dwa razy dziennie? Przy jednokrotnej aplikacji na ciało, flakonik powinien wystarczyć na 1-2 lata.
  • Używasz perfum intensywnie? Jeśli spryskujesz się nimi kilka razy dziennie, po jednej aplikacji na jedną partię ciała, to spodziewaj się, że flakonik o pojemności 100 ml wystarczy Ci na około 6-7 miesięcy.

Warto wiedzieć, że pojedyncze psiknięcie (jedno naciśnięcie atomizera) uwalnia około 0,1 ml perfum. Teoretycznie flakonik o pojemności 100 ml powinien wystarczyć na około 1000 pojedynczych aplikacji.

Nie przesadzaj z oszczędzaniem perfum

Wiele osób ma nawyk nadmiernego oszczędzania perfum, co jest pozostałością z czasów, gdy produkty zapachowe były luksusowe i bardzo drogie. Jednak czasy się zmieniły, podobnie jak dostępność perfum. Dziś nie ma potrzeby traktowania perfum z przesadnym pietyzmem i używania ich tylko od wielkiego święta.

Jeśli codziennie wychodzisz z domu do miejsc publicznych, np. do pracy, zadbaj o to, aby zawsze dobrze pachnieć i nie ograniczaj się do jednokrotnej, porannej aplikacji. Warto powtórzyć aplikację w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli używasz wody toaletowej lub wody perfumowanej, gdzie trwałość zapachu jest ograniczona.

Pamiętaj też, że perfumy, zwłaszcza źle przechowywane (np. w wysokiej temperaturze, bez zawleczki czy wystawione na bezpośrednie działanie słońca) po czasie tracą swoje właściwości, ich zapach się zmienia i może być mniej trwały. To kolejny argument przemawiający za tym, aby nie oszczędzać perfum do tego stopnia, że po roku wciąż mamy jeszcze około połowę 100-mililitrowego flakonika.

Prawdziwe perfumy wystarczają na dłużej

Jeśli zależy Ci na tym, aby móc jak najdłużej cieszyć się pięknym zapachem i nie lubisz go często zmieniać, to zainwestuj w prawdziwe perfumy, czyli produkty, w których stężenie olejków eterycznych wynosi między 20 a 30 procent.

Perfumy, w porównaniu z wodami perfumowanymi czy toaletowymi, są stosunkowo drogie, ale dzięki wybitnej wydajności i intensywności zapachu wystarczają naprawdę na długo, dlatego ich zakup może być opłacalny.

Perfumy damskie i męskie, w różnych wariantach pojemności, kupisz w Super Drogerii. Mamy zapachy wszystkich czołowych marek perfumeryjnych, w tym Paco Rabanne, Yves Saint Laurent, Dior, Tom Ford, Gucci, Chanel czy Giorgio Armani. Już teraz znajdź nowy zapach dla siebie lub kogoś bliskiego!

Chcesz dowiedzieć się więcej o wydajności perfum? Zajrzyj do naszego artykułu na blogu: https://www.super-drogeria.pl/pl/blog/na-ile-starcza-100-ml-perfum-podpowiadamy-1716475701.html.