Budownictwo

Czy można mieć garaż wolnostojący bez pozwolenia?

W pobliżu Twojego domu jest miejsce na takie konstrukcje? A przydałby Ci się garaż wolnostojący bez pozwolenia? Na przykład pod kątem samochodu lub narzędzi do pracy w ogrodzie itp.? Ok, ale czy można mieć takie konstrukcje bez pozwolenia? Jak wygląda w tym temacie polskie prawo? Kiedy można liczyć na garaż wolnostojący bez pozwolenia? O czym dokładnie trzeba tutaj pamiętać?

Na pewno porządne konstrukcje tego właśnie typu ma w swojej ofercie firma AGBET. Jest to podmiot z Zawiercia. Co ważne, ta firma ma jednak Klientów nie tylko oczywiście z tego śląskiego miasta. AGBET zapewnia profesjonalne usługi. Dodatkowo są one uniwersalne. Co ważne, możesz uzyskać tam pomoc na rozmaite tematy. Jeśli zaś chodzi o konstrukcje, to zasadniczo wyboru nie brakuje. Masz bowiem okazję zdecydować się na przeróżne opcje tego właśnie konkretnego typu. Chociażby pod kątem gabarytów itp. Czy można jednak uzyskać garaż wolnostojący bez pozwolenia? Jak najbardziej jest taka właśnie możliwość. Istotne jest jednak to, by taka konstrukcja miała mniej niż 35 metrów kwadratowych. Zgodnie z przepisami taki garaż wolnostojący nie potrzebuje uzyskania pozwolenia (pod kątem inwestycyjnym itp.). O czym jeszcze tutaj nie powinno się zapominać?

Warto zaznaczyć, że osoby zainteresowane takim aspektem powinny jednak zgłosić taki fakt. Nie trzeba zatem uzyskiwać pozwoleń itd. ale o tej sprawie nie możesz zapominać.

Gdzie trzeba to zaś zgłosić? Warto wiedzieć, że chodzi tutaj o odpowiednie urzędy miasta lub gminy. Potem należy czekać. W ciągu 30 dni nikt nie może zgłosić żadnych zastrzeżeń. Na przykład sąsiedzi itd. Jeśli tak się stanie, to możesz zacząć na poważnie zajmować się takimi właśnie inwestycjami. Warto zaś zgłosić tak na wszelki wypadek ten fakt. Po to, by mieć garaż wolnostojący bez pozwolenia i nie martwić się potem żadnymi ewentualnymi nieprzyjemnościami ze strony prawnej itp. Sporo osób zastanawia się także, czy na jednej działce można postawić kilka takich konstrukcji. Jest taka możliwość. Firma AGBET zapewnia zaś dobrej jakości konstrukcje, które są solidne i zarazem bardzo odporne. To będzie inwestycja na długie lata. Należy mieć jednak tutaj na uwadze pewien czynnik. Mianowicie chodzi o to, że w obrębie 500 metrów kwadratowych danego terenu nie może być więcej niż dwie takie konstrukcje.

Jakie jeszcze kryteria trzeba tutaj spełnić? Chcesz bowiem posiadać garaż wolnostojący bez pozwolenia? Jest taka możliwość. To super. Musisz jednak pamiętać nie tylko o kilku powyższych zasadach. Bardzo ważne jest to, by garaż wolnostojący bez pozwolenia był ulokowany w odpowiedniej odległości od działki. Warto zatem przestrzegać tego przepisu. Aby potem nie mieć żadnych kłopotów na płaszczyźnie prawnej. Jeśli masz zamiar poznać więcej faktów na ten temat, to warto dokładnie przeczytać artykuł (przygotowany przez fachowców) ze strony internetowej https://agbet.com.pl/garaz-wolnostojacy-bez-pozwolenia-jak-najbardziej/. Co jeszcze jest tutaj bardzo ważne? Dodatkowo garaż wolnostojący bez pozwolenia powinien mieć odpowiednie parametry. Na szczęście w AGBET takie właśnie możesz dostać! Pamiętaj, że minimalna wymagana wysokość garażu to 2,2 metra. Z kolei brama garażowa powinna mieć szerokość co najmniej 2,3 metra. Tymczasem jej wysokość w świetle nie może być niższa niż 200 centymetrów.