Biznes i Firmy

Komfortowe i funkcjonalne wózki 2 w 1.

Wybór wózka dla dziecka jest poważnym wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców. Szczególnie w przypadku pierwszego dziecka i pierwszego takiego wyboru w życiu. Aby dokonać decyji, której nie będzie się żałowało warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy doborze wózka.

Wybierz wózek uniwersalny.

Co to właściwie oznacza uniwersalny produkt? To taki, który sprawdzi się w różnych warunkach, będzie funkcjonalny i przyda się na dłużej niż trzy czy pięć miesięcy. Uniwersalnym rozwiązaniem są wózki dziecięce 2 w 1, czyli łączące funkcje wózka głębokiego, z wózkiem spacerowym. Wózek głęboki, czyli inaczej gondola, przeznaczony jest do wożenia dzieci, które nie potrafią samodziellnie siedzieć. Nadaje się więc on na pierwsze miesiące życia dziecka. Z czasem kiedy dziecko podrasta, wzmacniają mu się plecy i chętnie spędza czas w pozycji siedzącej – należy przesadzić go do wózka tak zwanego spacerowego. Umożliwia on dziecku oglądanie świata w pozycji siedzącej, gdyż dziecko w wieku kilku miesięcy nie śpi i nie leży już tak dużo jak mniejsze dzieci. Sprawne przeistoczenie wózka głębokiego, w równie wygodną spacerówkę decyduje o praktyczności wózków 2 w 1. Za jednym zakupem mamy tutaj produkt, który posłuży naszemu dziecku dobre dwa lata, czyli przez cały okres wózkowy jego dzieciństwa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka 2 w 1?

Dobre wózki dziecięce 2 w 1 są przede wszystkim wygodne dla dziecka i dla rodzica. Zwróćmy uwagę, czy dno gondolki jest równomiernie płaskie a burty głębokiego wózka ochronią dziecko przed podmuchami wiatru. Budka powinna składać się lekko i cicho i również dobrze chronić wnętrze wózka w przypadku gorszej pogody. Do niektórych wózków w komplecie dodawany jest śpiworek pasujący idealnie do gondolki. Jest to dobre rozwiązanie, nie tylko na zimę. 

Po przeistoczeniu wózka 2 w 1 w wersję spacerową, konstrukcja także powinna być stabilnie osadzona na stelażu. Dzieci często zasypiają podczas spacerów, więc niezbędna jest regulacja oparcia w kilku poziomach, aż do pozycji zupełnie leżącej. Warto się upewnić, czy proces rozkładania oparcia będzie można sprawnie i cicho wykonać ze śpiącym w wózku dzieckiem. Spacerówka to także wyposażenie w podnóżek na nóżki dziecka. Dobrze, jeśli również on ma możliwość wyregulowania wysokości.

Niezbędna jest barierka z przodu dziecka, często stosuje się tutaj tacki, na którym dziecko może trzymać zabawkę lub odstawić butelkę z piciem podczas odpoczynku w parku. 

Koła w wózku powinny płynnie się prowadzić po każdej powierzchni. Jeżeli zamierzamy spacerować po nieutwardzonych drogach i chodnikach o różnej strukturze, niewątpliwie najlepiej się sprawdzą duże koła pompowane. Są one cięższe od kółeczek plastikowych, ale znacznie zwiększają komfort spacerów po nierównym podłożu. Ciężar wózka można zminimalizować wybierając konstrukcje oparte o aluminium. 

Jeżeli chodzi o rączkę w wózkach, dobrym rozwiązaniem są te, które można dowolnie regulować. Zmiana wysokości położenia rączki pozwoli prowadzić wózek osobom wysokim i niskim z jednkową wygodą. Opcja przełożenia rączki wózka na przód lub tył wózka, to zwiększenie komfortu dla dziecka w przypadku rażącego słońca dokuczającego z jednej ze stron. 

Polecamy również: https://www.dzieciecemarzenia.pl/23-2-funkcyjne-2w1