Sport i turystyka

Obozy młodzieżowe dla poligloty – dobry sposób na języki

Chcesz, by Twój nastolatek opanował obcy język do perfekcji bez przymusu? Daj go na obóz młodzieżowy obcojęzyczny. Metody, jakie stosowane są na takich wyjazdach, zdecydowanie różnią się od tych wykorzystywanych w szkole. Na turnusie dziecko zrozumie to, czego nie mogło pojąć na lekcjach w klasie. Doświadczeni wychowawcy na zasadzie gier i zabaw umiejętnie wdrożą obozowicza w posługiwanie się obcym językiem. Zacznie on mówić swobodnie i ze zrozumieniem gramatyki, bez zbytniego nacisku na jej opanowywanie. To po prostu dzieje się samo.

Obóz młodzieżowy językowy – idealny turnus dla przyszłych poliglotów

Jeżeli dziecko ma trudności w nauczeniu się obcego języka, obóz językowy doskonale mu się przyda. To zupełnie inna bajka niż szkoła. Na obozie nie ma ławek i przymusowego siedzenia w bezruchu podczas nauki. Gry, zabawy, luźne rozmowy, spacery, wycieczki krajoznawcze i spędzanie czasu na świeżym powietrzu sprzyjają lepszemu przyswajaniu wiedzy.

Sprawdź w ofercie, czy organizatorzy obozu młodzieżowego z nastawieniem na języki zadbali o odpowiednich lektorów. Dobrzy lektorzy umieją bowiem przekazać swoją wiedzę w najprostszy sposób. Mają doskonałe metody, które pozwalają na bezstresowe przyswajanie obcych słówek i gramatyki. Dziecko, które dotychczas czuło niechęć do języka obcego, zmieni całkowicie nastawienie do niego. Będzie zaskoczone, że na obozie nauczyło się więcej niż przez 10 miesięcy w szkole.

Obozy językowe dla młodzieży dają możliwość doszlifowania obcego języka. Jeśli nastolatek dobrze radzi sobie w szkole, turnus językowy pomoże mu udoskonalić budowanie zdań i poszerzyć słownictwo. Na turnusie językowym dużo łatwiej jest nauczyć się myśleć w obcym języku bez tłumaczenia sobie zdań z polskiego na angielski (lub inny język) i dopiero je wypowiadać. Profesjonalny lektor potrafi wdrożyć swych obozowiczów w odpowiedni obcojęzyczny tok myślenia z pominięciem języka rodzimego. 

Obozy młodzieżowe z językiem obcym – dla kogo?

Turnusy na obozach językowych są dla wszystkich nastolatków, którzy pragną opanować obcy język do perfekcji. To także bardzo dobry sposób na nadrobienie zaległości szkolnych i pójście dalej z wiedzą. Zaowocuje to po wakacjach, gdy dziecko wróci do szkoły. Uczeń będzie umiał posługiwać się nowymi metodami przyswajania wiedzy, jakie poznał na wakacyjnym (lub zimowym) turnusie. Opanuje zatem program bez zbytnich trudności.

Na obozach językowych http://obozy-mlodziezowe.pl/k/jezykowe/  jest czas na gry, zabawy, wycieczki, odpoczynek, leniuchowanie i swobodne opanowywanie języka obcego. Obozowicz zupełnie inaczej podchodzi do nauki, tak samo, jak zatrudnieni lektorzy-nauczyciele. Wszystko dzieje się bardzo naturalnie, niemalże bez wysiłku. Jeśli w szkole nauka języka była trudna i dziecko podchodziło do niej niechętnie, na obozie okaże się, że przyswajanie słówek jest całkiem przyjemne.

Dzieje się tak, gdyż lektorzy przekazują wiedzę zupełnie innymi metodami aniżeli nauczyciele w szkole. Jest to konieczne, gdyż obóz ma służyć przede wszystkim do wypoczynku i nabraniu wiatru w żagle na nowy rok szkolny. Nauka języka jest jakby mimochodem i to bardzo się dzieciom podoba. Miła wesoła atmosfera sprzyja dobrym relacjom między wszystkimi obozowiczami i kadrą opiekunów. 

Jeżeli chcesz pomóc swojemu dziecku w opanowaniu obcego języka i dać mu sporo wesołej rozrywki i odpoczynku, zapisz go na obóz młodzieżowy językowy. To świetna alternatywa dla nastolatka na nadrobienie zaległości, wzmocnienie poczucia własnej wartości i relaks.