jak-usunac-kleszcza
Zdrowie i uroda

Jak usunąć kleszcze krok po kroku?

Frustrujące jest dla Was to, że co jakiś czas macie do czynienia z kleszczami? Niestety, są to wyjątkowo groźne i podstępne insekty. Trudno unikać chodzenia w miejsca, w których one występują. Zwłaszcza, że tych lokalizacji jest naprawdę sporo, o czym przekonacie się po przeczytaniu dzisiejszego artykułu. Dowiecie się również, jak usunąć kleszcze, kiedy te dostaną się na Waszą skórę.

Trzeba zauważyć, że kleszcze to owady, które coraz bardziej się – kolokwialnie pisząc – panoszą. Takie pajęczaki występują nie tylko w lasach. Pasożyty z tej kategorii są obecne również uwzględniając takie miejsca, jak na przykład trawniki, łąki, zagajniki, pastwiska, parki itd. Nie inaczej jest biorąc pod uwagę rozmaite okolice różnych akwenów wodnych. Chodzi nam o rzeki lub jeziora itp. Jak zatem widać, ciężko byłoby nie chodzić w te wszystkie lokalizacje… Oczywiście, kleszcze są bardzo groźne. Druga strona medalu jest jednak taka, że nie można dać się kolokwialnie pisząc zwariować. Rzecz jasna należy zdawać sobie sprawę z siły tego przeciwnika. Ugryzienie kleszcza niestety nie boli. Często dopiero po kilkunastu minutach lub nawet kilku godzinach zauważamy zaś pewne symptomy (jest to niekorzystne). Po jednej dobie od ukąszenia bardzo wzrasta bowiem ryzyko zachorowania na takie choroby, jak na przykład babeszjoza, borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu itp. Zapewniamy, że te dolegliwości nie mają nic wspólnego z katarem lub zwykłą grypą. Są bowiem niezwykle poważne. Czasami trzeba je leczyć kilka lub nawet kilkanaście lat…

Mamy też jednak dla Was dobre wiadomości. Wcale nie musicie bowiem mieć wyżej wymienionych chorób. Nawet, jeśli kleszcz dostanie się na Waszą skórę. Istotne jest jednak to, aby wiedzieć, jak usunąć kleszcze szybko oraz efektywnie. Pamiętajcie bowiem, że im dłużej te pasożyty znajdują się w naszym ciele, tym po prostu jest dla Was gorzej. Każdy musi posiadać w swoim domu specjalistyczny zestaw Kick The Tick® expert, który służy do neutralizowania tych pajęczaków. Można go kupić biorąc pod uwagę sklepy internetowe lub porządne apteki stacjonarne. Zestaw Kick The Tick® expert składa się z dwóch elementów. Jest to przyrząd do szybkiego oraz bezpiecznego usuwania kleszczy. Ma on dwie różne końcówki. Na dodatek nie brakuje tutaj również preparatu zamrażającego pasożyta. Zastosowano tutaj dodatkowo technologię Anti-Parasite Removal Film. Dlaczego jednak o tym wspominamy? Na skutek tego jest mniejsze ryzyko rozerwania kleszcza w trakcie usuwania go ze skóry. Pamiętajcie natomiast, że pajęczaki muszą być usunięte w całości, a nie tylko w części.

Warto teraz dowiedzieć się, jak usunąć kleszcze szybko oraz jednocześnie bezboleśnie. Cała procedura składa się z trzech kroków. Na początek należy zamrozić pasożyta. Potem trzeba użyć przyrządu do usuwania pajęczaka. Warto chwycić kleszcza blisko skóry i pociągnąć go energicznie do góry. Ostatnim Waszym zadaniem jest przemycie miejsca wkłucia przy pomocy środka aseptycznego albo wody utlenionej.