Sport i turystyka

Gdzie warto pojechać na długi weekend czerwcowy?

Fajne jest to, że niedawno mieliśmy długi weekend majowy. Nie udało Ci się jednak wyrwać z domu, czy mieszkania gdzieś na dłużej? W takim razie warto wiedzieć, że niedługo kolejna okazja. Kiedy przypada długi weekend czerwcowy? Gdzie warto wybrać się w czasie tych kilku dni? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym tekście.

Już 16 czerwca mamy Boże Ciało. Co ważne, jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W 2022 roku Boże Ciało przypada na czwartek. To zaś bardzo dobra informacja. W końcu możesz wziąć sobie jeden dzień urlopu w pracy, aby cieszyć się łącznie czterema dniami wolnymi z kolei! Prawda, że brzmi świetnie? A do tego okresu pozostał już tylko około jeden miesiąc. Warto zaznaczyć, że należy już teraz zastanowić się nad tym zagadnieniem. Postaraj się załatwić w miarę wcześnie wolne w pracy. Potem trzeba się zaś mocno zastanowić nad tym, gdzie warto jechać w czasie tego długiego weekendu czerwcowego. A opcji nie brakuje…

Sporym zainteresowaniem cieszy się kompleks Termy BUKOVINA. Gdzie jest on położony? W Bukowinie Tatrzańskiej. Jest to zaś miejscowość na południu Polski. Bardzo dogodnie zlokalizowana. Na przykład dla turystów z Krakowa i Tarnowa. Potrzeba tylko dwie, trzy godziny, aby tam dojechać. Nie da się jednak ukryć, że kompleks Termy BUKOVINA jest bardzo popularny. Także biorąc pod uwagę osoby, które na co dzień mieszkają na przykład na północy kraju. Trasa dłuższa, to fakt. Można jednak jechać szybko i komfortowo korzystając z autostrad. Warto zaś wiedzieć, że na terenie Bukowiny Tatrzańskiej nie brakuje szlaków, czy ciekawych zabytków. Poza tym bardzo popularny jest oczywiście sam kompleks Termy BUKOVINA. Znajdują się tam chociażby baseny zasilane wodą termalną. Jest ona odpowiednio pozyskiwana. Z głębokości wynoszącej nawet około 2400 metrów.

Ta sprawa ma zaś spore znaczenie. Wszak ta woda termalna ma między innymi odpowiedni bilans jonowy. To jednak tutaj nie wszystko. Dodatkowo możesz liczyć na to, że woda termalna ma 28 cennych składników mineralnych. Dlatego wizyta w Termy BUKOVINA to szansa na to, by odpowiednio zatroszczyć się o samopoczucie, czy funkcjonowanie własnego organizmu itp.

Osoby, które zdecydują się na pobyt w Termy BUKOVINA w czasie długiego weekendu czerwcowego mogą na przykład liczyć na bardzo korzystne pakiety pobytowe. Poznaj więcej faktów na temat tego zagadnienia. Wystarczy tylko przeczytać wpis znajdujący się tutaj https://www.termybukovina.pl/blog/czerwcowka-gdzie-wyjechac-na-dlugi-weekend-czerwcowy-i-dlaczego-najlepszy-kierunek-to-bukowina-tatrzanska. Już od 525 PLN możesz zainkasować wiele atrakcji. Warto się z nimi zapoznać. Dobrze byłoby zaś zatrzymać się na terenie Hotelu BUKOVINA. Co jeszcze jest ważne? Masz naprawdę mnóstwo ciekawych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Nie ma przeszkód, by korzystać z oferty kompleksu Termy BUKOVINA. Do Twojej dyspozycji są zaś między innymi rozmaite baseny (otwarte lub zamknięte), sauny, zjeżdżalnie (szczególnie jest to atrakcja dla najmłodszych), czy zabiegi w strefie SPA (nie ma problemu, by z tej opcji korzystały pary).