Biznes i Firmy

Brakuje pomysłu na prezent? Przemyśl zawsze stylowy portfel skórzany

Jeśli szukasz prezentu z klasą, dla osoby, która ceni sobie dobry ton warto zastanowić się nad podarunkiem, który zostanie z nowym właścicielem na dłużej. Zastanawiając się nad prezentem zwykle mamy wrażenie, że osoba, której ma zostać wręczony prawdopodobnie wszystko, co niezbędne już posiada – ciężko jest wybrać coś, co sprawi, że nasz gest będzie odpowiedni dla wagi święta lub podziękowań. 

Niezależnie, czy prezent ma być oznaką wdzięczności, czy uświetnić ważne wydarzenie w życiu osoby świętującej – chcemy wręczyć coś wyjątkowego. Wszak to, czym obdarowujemy nie świadczy wyłącznie o osobie, która ma prezent otrzymać – wiele mówi też o nas.

Prezentem, który świetnie wpisuje się w każdą okazję jest skórzany portfel. Możemy mieć pewność, że odpowiednio dobrany będzie trwałą i funkcjonalną pamiątką dla przyszłego właściciela lub właścicielki. Dobierając portfel na prezent warto zwrócić uwagę na jego odpowiednie dopasowanie.

Jak wybrać odpowiedni dla przyszłego właściciela portfel?

Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Przemyślmy co wiemy o kimś, kto ten portfel ma użytkować. Jeśli jesteśmy w bliskich kontaktach na pewno zwróciliśmy uwagę na kilka szczegółów do tej pory: jaką portmonetkę ta osoba ma w chwili obecnej? Czy jest to kobieta nosząca torebki, czy raczej preferująca luźny styl? Jeśli mężczyzna: czy trzyma swój portfel w płaszczu, marynarce, czy w tylnej kieszeni spodni? A może nosi go w saszetce lub teczce?

Na tej podstawie możemy podejmować decyzję co do wielkości portfela – pamiętajmy, że w sklepie czeka nas bardzo szeroki przekrój – od miniaturowych, zadziwiających swoją pojemnością portfeli po przedmioty przypominające wręcz niewielką torebkę.

Kolorystyka i wykonanie

To kolejne kategorie, które należy rozpatrzyć przez pryzmat przyszłego użytkującego. Zwróćmy uwagę czy ta osoba ubiera się zwykle w stroje biznesowe, oficjalne, czy jednak woli tak zwany casual style? Zbyt ekstrawaganckie wzory prezentu, rzucające się w oczy zdobienia, mogą skazać ten upominek na pozostanie w szafie lub przekazanie następnej osobie. Bezpieczniej jest wybierać pośród klasycznych wzorów. Kolory, które zawsze będą w dobrym guście to czerń, brązy czy szarości. Dla kobiet możemy dobrać również portfele czerwone, różowe lub koloryzowane na pastelowo. Jeśli mamy do czynienia z osobą barwną, preferującą krzykliwe stroje, wielokolorowe okrycia czy ekstrawaganckie dodatki – możemy śmiało zaryzykować kupno odpowiedniego do tego stylu portfela. W innych wypadkach sugeruje się pozostać w klasyce.

Portfele na różne okazje

Większość z nas używa tego samego portfela na co dzień. Są jednak sytuacje, w których obecna portmonetka jest mało funkcjonalna – nie mieści się do kopertówki, wygląda nieelegancko w kieszeni marynarki. Imprezy okolicznościowe to momenty, w których może nie być nam potrzebny zwykły portfel z całą jego zawartością. Nie każdy z nas posiada portfel przeznaczony dla takich wydarzeń. Jest to przybór bardzo przydatny, ze względu na użycie go w sytuacjach towarzyskich powinien odznaczać się klasą. Wybór takiego portfela skórzanego zawsze będzie dobrym prezentem.

Polecamy artykuły:

https://www.ribbley.pl/recznie-robione-skorzane-portfele

https://www.ribbley.pl/skorzany-portfel-z-grawerem